UWAŻNOŚĆ DLA RODZICÓW

Uważny rodzic to uważne dziecko. Spokojny rodzic to spokojne dziecko. Dziecko uczy się samoregulacji od swoich rodziców. Podpatruje na każdym kroku jak oni radzą sobie z różnymi stanami emocjonalnymi. W pierwszej kolejności należy zadbać o siebie, by być dla dziecka wsparciem w tej przygodzie z emocjami. Kolejnym etapem jest dostarczyć dziecku wiedzy i umiejętności dzięki, którym będzie mógł radzić sobie ze stresem, by w trudnych sytuacjach potrafił regulować swoje stany emocjonalne, by wiedział co robić i jak robić by być zdrowym i czuć spełnienie w życiu teraz i później w życiu dorosłym.

Program Kosmos i Kajo zawiera w sobie odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania i daje konkretne narzędzia dzięki, którym można wytłumaczyć zagadnienia związane z emocjami i stresem, życiem społecznym oraz konkretne ćwiczenia/ zabawy, które budują odporność psychiczną i rozwijają elastyczność emocjonalną.

 

Dla rodziców przygotowaliśmy

²  warsztaty to 3 h spotkania, które pokazują rodzicom jak można wdrożyć uważność w codzienne życie i kształcić u dzieci stabilność emocjonalną

²  wyjazdy z uważnością, są to wyjazdy weekendowe dla całych rodzin, gdzie i mały i duży może doświadczyć czym jest uważna obecność oraz nauczyć się jak radzić sobie ze stresem. Jest to okazja do zabawy, śmiechu i odpoczynku.

 

Informacje o bieżących wydarzeniach można śledzić na

https://www.facebook.com/KosmosiKajo/